UKR
Search…
⌃K
Links

WOOFi Swap

fi.woo.org
Децентралізовані біржі (DEX) зазнали швидкого зростання за останні 12 місяців, при цьому щомісячний торговий оборот DeFi перевищив 162 мільярди доларів у травні 2021 року. Замість книг ордерів більшість DEX прийняли дизайн автоматизованого маркетмейкера (AMM) для залучення пасивної та алгоритмічної ліквідності у пули. Такий підхід дозволяє тейкерам негайно здійснювати угоди з AMM будь-якого розміру. У AMM зазвичай низьке співвідношення обсягу ліквідності, приблизно від 5% до 80%. Щоб компенсувати непостійні збитки постачальникам ліквідності (LP), трейдери зазвичай сплачують фіксовану комісію до 0,3%, розподілену пропорційно обсягу ліквідності, що надається. Торгова комісія у поєднанні з комісією за газ, яка варіюється залежно від мережі, робить вартість торгівлі на DEX набагато вищою, ніж на централізованих біржах (CEX). Всупереч, CEX зазвичай стягують комісію трохи більше 0,1% і можуть надавати знижки та негативну комісію.
Uniswap v3 забезпечує "концентровану ліквідність", яка дозволяє LP концентрувати свій капітал у більш вузьких цінових діапазонах, що призводить до більш високого співвідношення обсягу ліквідності. Однак для досягнення цієї мети, постачальники ліквідності повинні активно переміщувати свою ліквідність відповідно до поточних торгових цін. Недотримання цього може призвести до меншої кількості зароблених комісій та серйозніших непостійних збитків.
Алгоритм проактивного маркетмейкінгу (PMM), вперше представлений DODO - це ще один підхід, який довів свою високу ефективність та економічність за рахунок створення книги ордерів он-чейн. WOO Network створила приватні пули ліквідності (WOOFi Pools) у DODO, використовуючи свій алгоритм PMM, і стала одним із найкращих джерел ліквідності на BSC та Polygon. Пули WOOFi мають у середньому понад 500% співвідношення обсягу до ліквідності, доводячи, що торгівля у DeFi може бути набагато ефективнішою з професійними маркетмейкерами порівняно з AMM.
WOOFi Swap - це децентралізована біржа, що використовує абсолютно новий алгоритм створення ринку он-чейн під назвою Синтетичний Проактивний Маркетмейкінг (Synthetic Proactive Market Making, sPMM), який призначений для професійних маркетмейкерів для забезпечення ліквідності он-чейн таким чином, щоб краще моделювати ціну та глибину книги заявок у централізованих джерелах ліквідності. Згідно з недавніми тестами, sPMM може забезпечити більш високу ефективність капіталу (тобто відношення обсягу до ліквідності), ніж решта DEX на ринку, що дозволяє знизити комісію за угоди до 0,1% по всіх парах. Kronos Research стане першим маркетмейкером для WOOFi Swap, покладаючись на мережу WOO як централізоване джерело ліквідності.
В результаті, користувачам WOOFi Swap не доведеться платити непомірні комісії і вони зможуть насолоджуватися високою ліквідністю он-чейн, яка конкурує із централізованими біржами. Крім того, оскільки WOOFi Swap буде реалізований на декількох блокчейнах, користувачі зможуть виконувати якісні угоди в багатьох мережах, не турбуючись про прослизання через меншу ліквідність на певних блокчейнах у порівнянні з мережею Ethereum.

Синтетичний Проактивний Маркетмейкінг (sPMM)

sPMM - це основний алгоритм, підтримуючий WOOFi Swap, який забезпечує найкращий спосіб імітувати книгу ордерів CEX у пулі ліквідності DEX.
sPMM работает следующим образом:
WOOFi Swap отримує дані книги ордерів з централізованої біржі та оцінює ціну угоди, використовуючи середню ціну, спред та прослизання. Визначення середньої ціни
p0p_0
та спреда
ss
:
p0=(pbid+pask)/2p_0=(p_{bid}+p_{ask})/2
s=(paskpbid)/p0s=(p_{ask}-p_{bid})/p_0
Якщо користувач хоче купити мінімальну кількість базових токенів, ціна виконання буде:
p=pask=p0(1+s/2)p=p_{ask}=p_0*(1+s/2)
Ми визначаємо
ΔQ\Delta Q
як кількість токена котирування та
ΔB\Delta B
як кількість базового токена. Якщо користувач хоче купити більше базових токенів, буде застосовуватися прослизання, і середня ціна покупки буде:
p=ΔQ/ΔB=pask(1+slippage)p=\Delta Q/\Delta B=p_{ask}*(1+slippage)
Прослизання визначається загальною ліквідністю ринку на централізованих біржах. Загалом, якщо користувач торгує двома ордерами однієї пари з однаковою номінальною вартістю в доларах США, вони мають однакове прослизання. Припускаючи, що токен котирування є стабільною монетою в доларах США, ми можемо визначити коефіцієнт ліквідності
kk
:
k=slippage/ΔQk=slippage/\Delta Q
Середня ціна купівлі становить:
p=ΔQ/ΔB=pask(1+kΔQ)p=\Delta Q/\Delta B=p_{ask}*(1+k*\Delta Q)
Так само ми можемо дізнатися ціну продажу. Остаточна формула:
  • Базова функція продажу:
sellBase(ΔB)=ΔQ=ΔBp/(1+kΔBp)sellBase(ΔB) = ΔQ = ΔB * p / (1+k*ΔB*p)
  • Базова функція купівлі:
sellQuote(ΔQ)=ΔB=ΔQp1/(1+kΔQ)sellQuote(ΔQ) = ΔB = ΔQ * p^{-1} / (1 + k*ΔQ)
У ситуації, коли один користувач продає кілька базових токенів, а інший користувач хоче прийняти іншу сторону угоди, AMM застосовують зворотну функцію базового продажу, щоб обчислити, скільки токенів котирувань буде надіслано користувачеві, означаючи, що постачальник ліквідності повинен виплатити негативне прослизання арбітражеру, щоб повернути пулу. WOOFi Swap забезпечує більшу гнучкість у стратегії ребалансування за рахунок регулювання коефіцієнта ребалансування
r(0r1)r (0\leq r\leq 1)
. Коли
r=1r=1
повне прослизання буде виплачено арбітражеру і коли
r=1r=1
прослизання не виплачуватиметься:
  • Функція зворотного продажу:
reverseSellBase(ΔB)=ΔBp/(1kΔBpr)reverseSellBase(\Delta B) = \Delta B * p / (1-k*\Delta B*p*r)
  • Базова функція купівлі:
reverseSellQuote(ΔQ)=ΔQp1/(1kΔQr)reverseSellQuote(\Delta Q) = \Delta Q * p^{-1} / (1 - k * \Delta Q * r)

Індивідуальний потік ринкових даних

Постачальники оракулів, такі як Chainlink, стали ключовою інфраструктурою екосистеми DeFi, розміщуючи цінові дані поза мережею (офф-чейн). Однак для моделювання книги ордерів з централізованих бірж без шкоди для ефективності використання капіталу потрібно більше даних, ніж просто ціни. Поряд з алгоритмом sPMM, WOOFi Swap використовує потік ринкових даних он-чейн, який містить кілька параметрів, наприклад середню ціну, спред і коефіцієнт ліквідності. Це дозволяє WOOFi Swap точно відображати книгу ордерів централізованого джерела ліквідності та надавати трейдерам конкурентоспроможні котирування.
Середня ціна оновлюється при відхиленні цін на 0,1%, щоб забезпечити детальнішу цінову пропозицію он-чейн. Спред і коефіцієнт ліквідності є середньозважені за часом значення з використанням історичних даних, тому вони оновлюються рідше, але можуть оновлюватися негайно, якщо волатильність ринку зростає.

Єдиний пул активів

Замість того, щоб мати активний пул для кожної торгової пари, WOOFi Swap використовує єдиний пул, який містить і управляє всіма активами, включаючи кілька базових токенів і один токен котирування. Така конструкція додатково покращує співвідношення обсягу ліквідності і дозволяє користувачам заощадити на платі за газ.
З моменту запуску, WOOFi Swap підтримує стейблкоїн як токен котирування і основні активи на кожному блокчейні як базові токени. Додаткові активи постійно додаватимуться.

Майбутня робота

На альфа-стадії WOOFi Swap почне працювати з обмеженою ліквідністю для розміщення дрібніших угод. При цьому, основна увага приділятиметься оптимізації взаємодії з користувачем та стабільності, моніторингу продуктивності, оцінці ліквідності та додаванню додаткових джерел потоків ордерів за рахунок інтеграції агрегатора. Після альфа-стадії, WOOFi Swap буде розширено за рахунок підтримки більшої кількості блокчейнів та активів. Ми також будемо прагнути додати сценарії використання токена WOO та надати нові можливості для користувачів.
Copyright © 2023 WOO Network. All Rights Reserved.